angličtina, otázky a odpovede, FAQ, dotazy

Najčastejšie otázky a odpovede na ne

Angličtina bez bifľovania / Otázky a odpovede

Dotazy

Chcete sa na niečo spýtať? Možno sa už niekto spýtal za vás. Skôr ako sa obrátite na našu zákaznícku podporu, pozrite sa na najčastejšie otázky používateľov Angličtiny bez bifľovania. Možno tu nájdete odpoveď aj na vašu otázku.

Od kedy sa počíta 3 dňová lehota pre prístup do kurzu na skúšku?

Keď vyplníte vašu emailovú adresu na stránke „Kurz na skúšku“ a odošlete formulár, automaticky sa vytvorí váš účet (plný prístup k zvolenému kurzu na 3 dni, neobmedzený prístup do aplikácie). Prihlasovacie údaje dostanete obratom na zadaný email. 3 dňová lehota sa počíta od aktivácie kurzu, nie od prvého prihlásenia.

Co je doslovný překlad a k čemu slouží?

Tento prvek je velice důležitý pro pochopení celé výukové metody Imitum. Jednotlivá anglická slova či výrazy jsou ve všech kurzech doslovně přeloženy. Nejedná se o překlad za pomocí nějakého automatizovaného překladače. Překlad každého jednotlivého slova byl pečlivě vybrán českým rodilým mluvčím s výbornou znalostí angličtiny.

Doslovné neboli slovníkové překlady, tak odpovídají jak kontextu anglické věty, tak smyslu a slovnímu druhu daného slova. Studenti tak nemusím při neznalosti jednotlivých slov listovat ve slovníku a rozhodovat se, který překlad anglického slova je ten správný.

Na doslovný překlad se nelze dívat stejně, jako na volný překlad celé věty (který je u některých kurzů dostupný). Jedná se opravdu jen o jednotlivá slova, která tak jak jdou za sebou nemusí tvořit gramaticky správnou českou věty. Smyslem doslovných překladů je naučit se v angličtině tvořit věty tak, jak je tvoří angličtí rodilí mluvčí a naučit se v angličtině rovnou myslet.

Moje prihlasovacie údaje nefungujú. Kde robím chybu?

Chyba niekedy môže vzniknúť pri kopírovaní prihlasovacích údajov, kedy sa omylom označí aj medzera pred alebo za heslom prípadne prihlasovacím menom. To vylúčite ručným prepísaným údajov alebo využitím automatického prihlásenia.

Pokiaľ ste už v aplikácii zmenili heslo, môže byť problém v tom, že ste si ho chybne poznamenali. Pokiaľ sa vám stále nedarí prihlásiť, kontaktujte prosím technickú podporu.

Ako funguje záruka vrátenia peňazí?

Pokiaľ dodržíte NÁVOD k štúdiu (kde je najdôležitejším bodom pravidelnosť štúdia) a vaša angličtina sa do roku nezlepší, máte nárok na vrátenie plnej ceny kurzu. V rámci tejto záruky môžete o vrátenie peňazí požiadať najskôr 11 a najneskôr 14 mesiacov od aktivácie kurzu (viz. Všeobecné obchodné podmienky).

Pokiaľ by ste však mali s kurzom nejaké problémy, alebo by vám obsah kurzu, či niečo iného nevyhovovalo, tak nás kontaktujte okamžite, aby sme vám prípadne mohli pomôcť.

Prečo musím čakať na vrátenie peňazí 11 mesiacov?

Zo skúseností našich súčasných používateľov vieme, že každý robí pokroky rôzne rýchlo. Niekto si na novú metódu dlhšie zvyká a preto až po roku sa dá jednoznačne povedať, či je táto metóda pre vás účinná alebo nie.

Musím sa do kurzu prihlasovať iba z jedného počítača?

Nie. Do kurzu sa môžete prihlásiť z ktoréhokoľvek zariadenia s pripojením k internetu. Platí iba jedno obmedzenie – v rovnaký čas môže byť pod jedným používateľským menom prihlásený iba jeden používateľ na jednom zariadení a webovom prehliadači. Pri viacnásobnom prihlásení dôjde u skoršieho prihlásenia k automatickému odhláseniu z aplikácie.

Čo to znamená, že mám do kurzu prístup 1 rok?

To znamená, že po dobu jedného roku od aktivácie kurzu sa môžete prihlasovať, kedy chcete a ako často chcete a môžete v kurze stráviť toľko času, koľko potrebujete.

Môžem tento kurz študovať aj na tablete?

Aplikácia Angličtina bez bifľovania je primárne určená pre počítače a notebooky s operačným systémom Windows. Aplikáciu je možné spustiť aj na tablete alebo chytrom telefóne, ale zobrazenie nemusí vyhovovať vašim požiadavkám, záleží na rozlíšení vášho zariadenia.

Pre počítače s operačným systémom Windows 8, tablety a chytré telefóny sú vhodnejšie mobilné aplikácie, ktoré je možné zakúpiť v príslušných špecializovaných obchodoch (každý operačný systém má svoj vlastný).

Je možné si kurz stiahnuť na CD alebo do MP3 prehrávače?

Bohužiaľ túto možnosť aplikácie Angličtina bez bifľovania neponúka. Jedná sa o online aplikáciu, ktorú máte na internete kedykoľvek k dispozícii. Online kurzy sú tiež pravidelne aktualizované, bez toho že by si toho používateľ všimol.

Je Angličtina bez bifľovania vhodná aj pre začiatočníkov?

Áno. Kurzy metódou Imitum sú vhodné aj ako angličtina pre začiatočníkov. To preto, že vás od prvého dňa učia správnu výslovnosť.

Je vhodná táto angličtina pre seniorov?

Áno, metóda Imitum využíva logickú pamäť, ktorá sa na rozdiel od mechanickej pamäte, používanej pri bifľovaní, s vekom zlepšuje. Viac si môžete prečítať tu.

Kontaktujte nás

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Potom prosím využite nasledujúci formulár:

Chyba

Antispamová kontrola neprošla

Ok
Odoslať